Aktualności.com.pl - twój portal branżowy ze spisem firm

Leczenie blizn ginekomastia

Spis treści

Leczenie blizn ginekomastia

Leczenie blizn ginekomastia ma nie tylko podstawy estetyczne, lecz także zdrowotne. Ginekomastia to rozrost tkanki gruczołowej u mężczyzn, zwłaszcza w okresie przekwitania, a także chłopców w okresie dojrzewania. Po przebytym zabiegu w leczeniu ginekomastii na ciele pacjenta pozostają blizny. Rozpocznij swoje leczenie blizn ginekomastia produktem CicaLux.

Warto wiedzieć, że aż

40-94% blizn ciętych po operacji staje się przerostowa (uniesiona).

91% pacjentów jest niezadowolonych z blizn po operacji.

Cechy i zalety produktu

Kompresja – Gruby, miękki i wygodny arkusz silikonowy CicaLux w połączeniu z taśmą CicaLux został zaprojektowany, aby zapewnić doskonałą wydajność kompresji. Kompresjoterapia pomaga spłaszczyć i zapobiec pogrubieniu tkanki bliznowatej.

Nawilżenie – Arkusz silikonowy Cicalux pomaga zapobiegać przezskórnej utracie wody. Proces okluzji oraz naturalne nawodnienie są korzystne dla procesu gojenia. Wykazano również, że arkusze silikonowe rozwiązują problem świądu skóry (swędzenie) i zmiany pigmentacji.

Przepuszczenie powietrza – W 100% najwyższej klasy medyczny arkusz silikonowy CicaLux i bawełniana taśma CicaLux pozwalają skórze oddychać – pomagając zmniejszyć występowanie maceracji skóry z nadmiaru wilgoci. Taśma CicaLux zapewnia przede wszystkim higienę i bezpieczeństwo, ponieważ jest jednorazowego użytku i powinna być wymieniana codziennie.

Zmniejszenie napięcia – Jednorazowa, profesjonalna, higieniczna taśma CicaLux odciąża bliznę, jednocześnie zabezpieczając i uciskając arkusz silikonowy, zapewniając maksymalną wydajność terapii. Zmniejszenie napięcia na powierzchni blizny podczas długiego procesu gojenia się ran ma ogromne znaczenie. Utrzymywanie skóry razem po obu stronach nacięcia pomaga zapobiegać poszerzeniu rany lub powstaniu pustych przestrzeni, w które tkanka bliznowata może wypełnić i zwiększyć ryzyko pojawienia się blizn przerostowych. Taśma CicaLux przylega tylko do zdrowej skóry otaczającej linię blizny – zapobiegając w ten sposób bezpośredniemu ciągnięciu lub szarpaniu samej tkanki bliznowatej.

Niezależnie od zabiegu, problemem mogą być blizny. Zapewnienie przestrzegania wszystkich instrukcji pooperacyjnych i stosowania leczenia blizn (jak tylko chirurg zaleci, że jest to bezpieczne) jest ważne, aby wspomóc gojenie i zapobiec tworzeniu się bliznowca (ciemniejsze, grubsze i szersze blizny) lub przerostu ( podniesiony) blizna. W związku z licznymi badaniami naukowymi, aby lepiej zrozumieć, jak wspierać proces gojenia, społeczność medyczna zgadza się, że nie ma jednego podejścia terapeutycznego, ale raczej skojarzone terapie blizn najlepiej poprawiają ostateczny wygląd blizny. CicaLux Energized Scar-Care to skojarzone urządzenie do terapii blizn inspirowane tymi badaniami i niezaspokojoną potrzebą.

Leczenie blizn ginekomastia zestawem Cicalux

Urządzenie do ułatwiające leczenie blizn ginekomastia CicaLux zapewnia potrójną terapię dla naszej blizny po cesarskim cięciu. W opakowaniu znajduje się zestaw składający się z:

  • Arkusza wykonanego z silikonu medycznego, który utrzymuje bliznę nawilżoną, działa jak „druga skóra” i pomaga bliźnie wyblaknąć oraz złagodzić ją
  • kamienia bazaltowego (który można podgrzać, aby wykonać terapię cieplną oraz pomóc w naprawie tkanki skórnej i złagodzić ból)
  • 60 jednorazowych taśm samoprzylepnych redukujących napięcie (które łagodzą ból i zapobiegają otwieraniu się blizny – leczenie blizn ginekomastia nigdy nie trwała tak krótko!

Leczenie blizn ginekomastia – Dowiedz się więcej.

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności
zabezpieczenie zawodów konnych. transport medyczny zamość

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.