Aktualności.com.pl - twój portal branżowy ze spisem firm

Nowy wicewójt od spraw społecznych

Nowy wicewójt od spraw społecznych Andrzej Chmielewski

Spis treści

W Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański rozpoczął nowi wicewójt. Rolę świeżego zastępcy objął Andrzej Chmielewski, dotychczasowy radny i społecznik.

Funkcja nowego zastępcy

Prawie 37 tys. mieszkańców (dane ze Spisu Powszechnego Ludności), 31 sołectw, 8 szkół. Coraz więcej obowiązków cedowanych na samorządy. To wszystko spowodowało, że wójt Magdalena Kołodziejczak podjęła decyzję o zatrudnieniu w urzędzie drugiego zastępcy, który odciąży ją w tematach oświaty, organizacji pozarządowych, spraw społecznych (GOPS), sportu i kultury.

Kilka słów o nowym wicewójcie

Andrzej Chmielewski to weteran samorządu, od 2018 roku pełniący funkcję radnego, którą opuści po objęciu stanowiska zastępcy burmistrza. W Straszynie mieszka od kilkunastu lat, w tym czasie był orędownikiem spójności sąsiedzkiej i organizatorem kilku wartych uwagi przedsięwzięć kulturalnych i sportowych. Ponadto przez wiele lat był przewodniczącym Stowarzyszenia Dolina Raduni oraz wydawcą naczelnym lokalnego pisma Nasze Miejsce.

– Natłok obowiązków sprawił, że wybór drugiego zastępcy stał się dla mnie koniecznością.. Pan Andrzej Chmielewski od lat bardzo mocno interesuje się sprawami społecznymi gminy. Często wychodzi z inicjatywą i wiele jego pomysłów już wspólnie realizowaliśmy. Jestem przekonana, że pewne kwestie, na które dotąd po prostu już nie starczało czasu, zostaną rozwinięte z korzyścią dla mieszkańców – dodaje M. Kołodziejczak.

Źródło zdjęcia: profil na Facebooku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności
zabezpieczenie zawodów konnych. transport medyczny zamość

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.