Aktualności.com.pl - twój portal branżowy ze spisem firm

Odbiór choinek po świętach startuje 2 stycznia w Gdańsku

Odbiór choinek po świętach startuje 2 stycznia 2023 w Gdańsku

Spis treści

Odbiór poświątecznych drzewek rozpoczyna się 2 stycznia (poniedziałek) i potrwa do końca lutego. Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator danego budynku.

Gdzie pozostawić choinkę po świętach?

Apelujemy do mieszkańców o ustawianie choinek obok pojemników na śmieci lub kontenerów, jeśli w danym miejscu nie ma takiego pojemnika. Nigdy nie wrzucajmy małych lub dużych drzewek do pojemników na odpady organiczne. Stwarza to ogromne utrudnienia w odbiorze śmieci i pracy Zakładu Recyklingu w Szadółkach – wyjaśnia Cyprian Maciejewski z UMG. Choinki nie mogą też utrudniać dostępu do pojemników w altanach śmietnikowych. Osoby mieszkające w zabudowie jednorodzinnej powinny zostawić je przed swoimi posesjami.

Zbiórka choinek w Gdańsku będzie trwała od 2 stycznia do 28 lutego 2023 roku bez dodatkowych kosztów. Z drzewek należy usunąć wszystkie ozdoby, nie mogą być one przechowywane w plastikowych torbach czy kartonowych pudełkach. Na osiedlach mieszkaniowych drzewka będą zabierane w ramach harmonogramu odbioru bioodpadów, natomiast w zabudowie wielorodzinnej będą wyrzucane z innymi odpadami zielonymi lub osobno specjalnymi trasami. Na wszelkie dodatkowe pytania można uzyskać odpowiedź na stronie internetowej Czyste Miasto Gdańsk.

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności
zabezpieczenie zawodów konnych. transport medyczny zamość

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.